Automatyzacja dzisiejszych gospodarstw rolnych znacznie ułatwia ich prowadzenie ale również zwiększa zapotrzebowanie na energię elektryczną. Duża powierzchnia dachów budynków w gospodarstwie pozwala na montaż instalacji fotowoltaicznej dającej realne, znaczne oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. Zalet jest dużo więcej.
Instalacje fotowoltaiczne dla gospodarstw rolnych
Systemy fotowoltaiczne są w stanie zapewnić zabudowaniom gospodarskim energię elektryczną, która pozwoli na ekonomiczne korzystanie z maszyn elektrycznych oraz wszelkich pomieszczeń. Zapewniamy kompleksowe wsparcie w wyborze odpowiednich systemów, szybkie i profesjonalne montaże oraz pełną obsługę serwisową.
Systemy fotowoltaiczne to idealne rozwiązanie dla rolnictwa. Znacząco zmniejszają koszty prowadzenia gospodarstwa, a także produkcji towarów w nim wytwarzanych. Pozwalają ponadto na zdecydowane zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną.
Spsolar gospodarstwom rolnym umożliwia stosowanie fotowoltaiki, która pozwala na:
Wytworzenie własnej energii elektrycznej, a także korzystanie z niej na bieżąco do obsługi całego gospodarstwa i wszystkich urządzeń,
Produkcję energii i korzystanie z systemu jej magazynowania, dzięki czemu możliwe jest skorzystanie z wytworzonych zasobów w sytuacjach, kiedy zapotrzebowanie na prąd zostanie zwiększone.
Każdy projekt tworzymy indywidualnie w oparciu o potrzeby danego gospodarstwa i jego wszystkich mieszkańców. Naszym celem jest nie tylko ekonomiczne wykorzystanie prądu, lecz także wygoda - systemy fotowoltaiczne zapewniają identyczny komfort, jak standardowe pozyskiwanie prądu z sieci dystrybucyjnej.
W trosce o zminimalizowanie formalności po stronie klienta zapewniamy także kompleksowe wsparcie w zakresie pozyskania dodatkowych funduszy na inwestycje. Dotacje na budowę systemów fotowoltaicznych to popularne rozwiązania kierowane w stronę właścicieli gospodarstw rolnych. Dla was przygotowujemy wniosek wraz z projektem technicznym i zajmiemy się sfinalizowaniem formalności
Leasing, kredyt
Fotowoltaika w gospodarstwach rolnych nie stwarza problemu w lokalizacji. Może zostać zainstalowana na dachach wszystkich budynków, a także na terenach zielonych, które nie są przeznaczone na użytki rolne. Jedyne, czego potrzeba, to odpowiednia konstrukcja, na której powstaną moduły fotowoltaiczne produkujące prąd o zadeklarowanej mocy.
Warto podkreślić, że systemy fotowoltaiczne w rolnictwie mogą być dopełnieniem całościowego systemu, którego zadaniem jest stworzenie energooszczędnego gospodarstwa wykorzystującego nie tylko energię słoneczną, lecz także wentylację czy pompy ciepła. Fotowoltaika jest również idealnym uzupełnieniem dla ekologicznych kotłów na pellet.
Stopa zwrotu
Zalety instalacji fotowoltaicznej w gospodarstwie rolnym?
Znaczne obniżenie rachunków za prąd i niezależność od podwyżek energii elektrycznej,
Komfort użytkowania - instalacja fotowoltaiczna nie zajmuje pomieszczeń, z których korzystasz, systemy montowane są na dachach,
Zabezpieczenie przed niespodziewanymi przerwami w dostawie prądu.
Odliczenie VAT
W SPSolar klienci mają dostęp do kompleksowych usług w zakresie tworzenia pełnego systemu fotowoltaicznego. Naszym zadaniem jest:
Zaproponowanie klientom optymalnych rozwiązań, w pełni dostosowanych do ich potrzeb i budżetu,
Stworzenie projektu,
Montaż i pierwszy rozruch systemu,
Obsługa serwisowa poszczególnych elementów,
Systematyczna konserwacja urządzeń.
Zero zbędnej biurokracji
Inwestycja w systemy fotowoltaiczne to nie wymaga pozwolenia na budowę, a formalności są zredukowane do minimum. To my sporządzamy kompletną dokumentację.
Zanim dokonasz zakupu, możesz skorzystać z profesjonalnego doradztwa. Nasi specjaliści zaproponują rozwiązania w pełni dostosowane do Twoich potrzeb, wykonają projekt i przygotują niezbędną dokumentację. Zwieńczeniem szybkiego i profesjonalnego montażu będzie z kolei rozruch testowy oraz pełna obsługa serwisowa i pogwarancyjna.
Dokładna kalkulacja kluczem do sukcesu
Okres zwrotu i realne korzyści zależą od wielu czynników, nie tylko od mocy promieniowania słonecznego, ale także od usytuowania paneli (kąta padania na nie promieni), temperatury ich otoczenia, zacienienia i innych. Ilość energii należy zatem ustalić zawsze na podstawie badań urządzeń w konkretnej sytuacji.
W polskich warunkach roczny uzysk energii szacuje się na 110-150 kWh na 1 m2 modułu fotowoltaicznego. Oznacza to, że przy prawidłowo dobranej instalacji realny zwrot z inwestycji to 10 lat, a korzystając z różnych dofinansowań możemy go jeszcze skrócić.