• Nawet 80% niższe rachunki za prąd. Własna energia w domu.

Panele fotowoltaiczne dla domu

Głównym kryterium pozwalającym oszacować wielkość instalacji fotowoltaicznej jest średnia wysokość rachunków za prąd. Na ich podstawie określamy moc całej instalacji (kW). Byłoby jednak zbyt prosto, gdyby tylko jeden czynnik wpływał na to kiedy zwróci się inwestycja w fotowoltaikę. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów musimy wziąć dużo więcej aspektów pod uwagę.

Niskie rachunki za prąd dzięki fotowoltaice

Inwestując raz w system instalacji fotowoltaicznej obniżasz swoje rachunki na lata, a z każdym kolejnym miesiącem inwestycja się zwraca. W skali roku rachunki mogą obniżyć się nawet 0 80%, co daje stopę zwrotu nawet 10% rocznie.

Kilka najważnieszych zalet paneli fotowoltaicznych

Wydajność paneli fotowoltaicznych po 15 latach pracy wciąż osiąga poziom 90%. W momencie zwrotu z inwestycji jeszcze przez wiele lat możemy cieszyć się z energii która kosztuje nas ułamek normalnej ceny.

Dokładna kalkulacja kluczem do sukcesu

Okres zwrotu i realne korzyści zależą od wielu czynników, nie tylko od mocy promieniowania słonecznego, ale także od usytuowania paneli (kąta padania na nie promieni), temperatury ich otoczenia, zacienienia i innych. Ilość energii należy zatem ustalić zawsze na podstawie badań urządzeń w konkretnej sytuacji.

W polskich warunkach roczny uzysk energii szacuje się na 110-150 kWh na 1 m2 modułu fotowoltaicznego. Oznacza to, że przy prawidłowo dobranej instalacji realny zwrot z inwestycji to 10 lat, a korzystając z różnych dofinansowań możemy go jeszcze skrócić.