• Nawet 80% niższe rachunki za prąd. Własna energia w domu.

Fotowoltaika dla firm

Instalacja systemów fotowoltaicznych, umożliwia produkcję prądu we własnym zakresie i daje swego rodzaju niezależność energetyczną. Przy dużym zapotrzebowaniu firmy na energię elektryczną właściwy dobór mocy instalacji jest kluczowym aspektem decydującym o zwrocie z inwestycji.

Produkcja energii elektrycznej na potrzeby firmy

Chociaż większość instalacji fotowoltaicznych powstaje w sektorze prywatnym to tak na prawdę najwięcej korzyści, z racji dużego zużycia energii elektrycznej mogą osiągnąć firmy. Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii, która weszła w życie 1 stycznia 2016r. mówi, że zakład energetyczny ma obowiązek podłączenia instalacji do sieci, a ponadto musi również odkupić nadwyżki wyprodukowanego prądu, co stwarza niezwykle korzystną sytuację dla przedsiębiorców.

Kilka najważnieszych zalet paneli fotowoltaicznych

Wydajność paneli fotowoltaicznych po 15 latach pracy wciąż osiąga poziom 90%. W momencie zwrotu z inwestycji jeszcze przez wiele lat możemy cieszyć się z energii która kosztuje nas ułamek normalnej ceny.

Dokładna kalkulacja kluczem do sukcesu

Okres zwrotu i realne korzyści zależą od wielu czynników, nie tylko od mocy promieniowania słonecznego, ale także od usytuowania paneli (kąta padania na nie promieni), temperatury ich otoczenia, zacienienia i innych. Ilość energii należy zatem ustalić zawsze na podstawie badań urządzeń w konkretnej sytuacji.

W polskich warunkach roczny uzysk energii szacuje się na 110-150 kWh na 1 m2 modułu fotowoltaicznego. Oznacza to, że przy prawidłowo dobranej instalacji realny zwrot z inwestycji to 10 lat, a korzystając z różnych dofinansowań możemy go jeszcze skrócić.